Sergei Gerasimov on vene kirikuõpetaja Koivisto vallast. Ta on saanud meeleparanduse armu venelastele peetud laagris Jämsäs.
Viimased kilomeetrid kokkutulekule sõites käib aukus teed pidi. Lapsed õues märkavad meid ning jooksevad tervitama. Suuremad lapsed räägivad hästi inglise keeles – teistega vestleme tõlgi vahendusel. Tervituste vahetamine ja nimede ütlemine õnnestub ka ilma tõlgita.
Inimene vajab puhkust. Jumal kinkis inimesele puhkepäeva õnnistuseks ja rõõmuks. Käsu „Sa pead pühapäeva pühitsema” kõige tähtsam sõnum on hingamispäeva pühitsemine. Saame hingetõmbeaega argielu kiirustamisest ja rahuneda, et kuulata Jumala sõna.
Ligimese austamine on väärtus, mida me näeme argielus. See tuleb välja meie kõnes, arvamustes, tegudes ja suhtumises ligimestesse, ülemustesse, ametnikesse, valitsusse ja ühistesse asjadesse. Praegu räägitakse palju austuse puudumisest. Vahetevahel tundub, et austamine on madalseisus. See teeb muret paljudele, kes teevad kasvatustööd.
Ühendus Püha Vaimuga moodustab usklikest koguduse, millesse Jumal kutsub. Jumala kogudus pole mitte ajalik institutsioon või ühing, vaid usuühendus Jeesuse Kristuse ja teiste usklikega. Jumala kogudusega kooselamine annab südamesse rõõmu ja rahu.
Jeesus läkitas jüngrid viima evangeeliumi rõõmusõnumit kõigile rahvastele. Seda päästmise sõnumit saame üha edasi viia − Püha Vaimu väega.
Kristuse teine tulemine on Piiblis keskselt esil. Jeesus ütles, et seda hetke ei tea keegi teine kui Jumal. Jumala sõna manitseb jälgima aja märke ja olema igal hetkel valmis.
Sõnateenija ehk jutlustaja ülesanne põhineb Jeesuse kutsel levitada evangeeliumi. Need, kes uskusid Jeesusesse, said ülesandeks levitada evangeeliumi kõikjal maailmas. Kogudus kutsub sõnateenijaid enda seest. Nende ülesanne on kuulutada Jumala sõna Piibli alusel.
Pudasjärvi suvise kokkutuleku loosungiks olid jünger Toomase sõnad Jeesusele: „Minu Issand ja Jumal.” Uskmatu Toomas nägi Vabastaja läbi-torgatud käsi ja talle avanes Jumala ettevalmistatud lepitustöö. Jeesuse vastusest peegeldus usu olemus: „Kas sa usud seepärast, et sa oled mind näinud? Õndsad on need, kes ei näe, kuid usuvad.” (Jh 20: 29)
Korintos oli elav linn, kus elu oli patune. Issand ilmus Paulusele unenäos ja ärgitas Korintoses kuulutama julgelt Jumala sõna.
Oma kirjas koloslastele hoiatas Paulus patu ohtude eest ja tahtis kirgastada koloslaste usku Jeesusesse Kristusesse, et nad saaksid jõudu elada Jumala tahte kohast elu.
Jeesus oli esimest korda kõnelnud oma jüngritele eesseisvast raskest kannatuseteest. Tal tuli minna Jeruusalemma ja palju kannatada rahva vanemate, ülempreestrite ja seaduseõpetajate käes. Ta tapetakse, aga kolmandal päeval tõuseb ta üles surnuist. Jeesuse kõne tegi jüngrid murelikuks. Tundub üsna erilisena, et varsti pärast seda hakkasid jüngrid küsima Jeesuse käest: ”Kes siis on suurim taevariigis?”
Blogit
Toimitus suosittelee
Viikon kysymys
Toimitus suosittelee
Viikon kysymys